PRZEGOŃ RAKA DLA DZIECIAKA

Zduńskowolanie Małgosia i Rafał Hawlowie z inicjatywą zbierania pieniędzy na profilaktykę  i leczenie nowotworów dziecięcych wystartowali przed rokiem. By zwrócić uwagę opinii publicznej, wspólnie z przyjaciółmi pokonali 750 km dzielących Zakopane i Hel. W efekcie udało im się uzbierać aż 115 tys. zł

W tym roku trasa sztafety wiedzie z Bagdadu do Rzymu. Jej organizatorzy w symboliczny sposób chcą pokazać, że pomimo pandemii można przekraczać granice. Nie biegną jednak z Iranu do Włoch. Start i meta ulokowane są bowiem w malowniczych wielkopolskich wsiach, które swoje nazwy dzielą ze stolicami odległych krajów.

By nie było za prosto i za szybko, trasa wiedzie przez 900 km drogami województw wielkopolskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Znalazła się na niej również Zduńska Wola. W weekend na Kępinie odbył się piknik promujący zdrowy tryb życia. Uczestnicy sztafety namawiali też mieszkańców do udziału w tegorocznej zbiórce pieniędzy. Cel jak przed rokiem –  profilaktyka nowotworów dziecięcych. Każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na przesiewowe badania USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin, pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości rozwojowych. Oczywiście my jako firma wspierająca wszelkie inicjatywy charytatywne nie mogliśmy zostawić tej akcji, z miłą chęcią dołożyliśmy własną cegiełkę dla tego sukcesu. Jest nam niezmiernie miło i jesteśmy dumni, że możemy pomóc.