AVES Polski Producent wędlin i garmażu

Podziękowanie Centrum Życia i Rodziny

AVES Polski Producent wędlin i garmażu

Marsz dla życia I Rodziny

Już po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych i średnich z Sieradza podjęli zadania wolontariusza i aktywnie uczestniczyli 18 czerwca 2023 w Trzecim Maszu dla Życia i Rodziny organizowanym przez parafię NSJ w Sieradzu. Podczas spotkań wolontariusze prgotowywali różne gadżety: wiatraczki oraz balony, które rozdawali uczestnikom Marszu jak również chorągiewki, naklejki. Zbierali pieniądze na rzecz DPS ss. Urszulanek w Sieradzu oraz czuwali nad porządkiem.

Agnieszka Kobryń

„Już samo uczestnictwo w Marszu dla Życia i Rodziny jest pewnego rodzaju manifestacją szacunku do życia drugiego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci – mówił ks. dr Jacek Kędzierski. I to piękne świadectwo przywiązana do życia i wartości rodzinnych dali w minioną niedzielę mieszkańcy Sieradza i okolic podczas III już Marszu dla Życia i Rodizny.

III Marsz dla Życia i Rodziny w Sieradzu rozpoczął się o godz. 12.00 uroczystą Mszą świętą w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Homilię podczas Mszy Świętej koncelebrowanej wygłosił ks. dr Jacek Kędzierski, dyrektor Caritas diecezji włocławskiej. Kapłan odniósł się do naszej rzeczywistości, w której tak wielu ludzi często przyjmuje postawę włodarzy życia.

    Nie mówimy prawdy o życiu, ponieważ nie mówimy o Bogu (…) Łatwo zapomnieć, że Bóg jest Stworzycielem, a rodzice są tymi, którzy przyjęli to życie do małżeństwa, do rodziny – mówił kapłan.

Zapraszam do obejrzenia 282 fotografii z III Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę, 18 czerwca 2023 roku przeszedł ulicami Sieradza. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu są słowa „Dzieci przyszłością Polski”. Tegoroczne hasło nawiązuje do obecnego w Polsce kryzysu demograficznego oraz do wrześniowej beatyfikacją rodziny Ulmów, kiedy na ołtarze po raz pierwszy w historii Kościoła zostanie wyniesione nienarodzone dziecko.

https://sieradz-praga.pl/2023-iii-marsz-dla-zycia-i-rodziny-w-sieradzu/

 

Aktualności

Co u nas słychać

Sprawdź co jeszcze u nas słychać

AVES Polski Producent wędlin i garmażu
Targi spożywcze

Targi mają charakter stricte biznesowy i są doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności. Nieodłączną częścią wydarzenia jest bogaty program konferencji, seminariów i

AVES Polski Producent wędlin i garmażu
Wystawa rolnicza

Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa zorganizowana została w Zduńskiej Woli już po raz dwudziesty trzeci. Na terenie Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji przy Dolnej swoje stoiska

AVES Polski Producent wędlin i garmażu
Podziękowanie Pociąg do Kolumny

Jak zwykle ulica Piotrkowska w Kolumnie zamieniła się w barwny deptak. Nie zabrakło stoisk kół gospodyń wiejskich, które serwowały pyszne potrawy i zaspokajały podniebienie nawet